Новини

06.09.2021

02 вересня 2021 року на КП «Чернігівводоканал» була проведена презентація інформаційно-розрахункового комплексу мереж водопостачання м. Чернігів на базі існуючого програмного забезпечення «Bentley».

    Над створенням інформаційно-розрахункового комплексу працювали фахівці різних підрозділів КП «Чернігівводоканал» та провідні спеціалісти ТОВ «НП РІКОМ» (м. Харків).
    На першому етапі сформована структура проекту, розроблений класифікатор основних технологічних об’єктів водопровідної мережі та створена відповідна база даних, яка розширила можливість використання і супроводу комплексу.
    На етапі створення інформаційної частини комплексу проведена колосальна робота з обстеження мереж водопостачання різної балансової приналежності. В процесі обстеження мереж сформовані карти колодязів/камер. На карті колодязя/камери відображена схема деталювання, яка містить запірні пристрої, пожежні гідранти, пристрої обліку та інші елементи системи водопостачання. Для кожного колодязя/камери виконана фотофіксація, уточнена глибина закладання трубопроводів та визначений стан на момент обстеження.
    На базі інформаційного комплексу проведений розрахунок гідравлічної моделі системи водопостачання м. Чернігів, перевірено систему на надійність та працездатність роботи в період аварійно-пожежної ситуації, проведено моделювання різноманітних сценаріїв для вибору оптимального режиму роботи мережі з урахуванням перспективи розвитку міста.
    Впровадження даного комплексу дає можливість підприємству:

  • щоденно використовувати, оновлювати  та актуалізувати дані по об’єктам системи водопостачання;
  • вести планування робіт на мережах;
  • приймати рішення на основі результатів гідравлічного розрахунку по видачі технічних умов;
  • планувати реконструкцію насосних станцій, будівництво нових та реконструкцію існуючих трубопроводів після проведення гідравлічного моделювання та аналізу роботи мережі водопостачання;
  • моделювати аварійні ситуації на мережах, оперативно приймати рішення щодо закриття запірної арматури та сформувати перелік адрес для яких буде призупинене водопостачання на період усунення аварії.

Контакти

  ТОВ “НП РІКОМ”

  61085, Україна, м. Харків,

  вул. Академіка Проскури ,

  буд. 1, корпус 45, а/с 8716

  e-mail: rikom.llc@gmail.com

  тел: +380 67 964 23 24

  © РІКОМ 2021 Всі права захищені